Navigation:  Kmenová data >

Finanční účetnictví

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Toto okno slouží k zadávání primárních údajů, které jsou klíčové při exportu dat do účetnictví. Je tvořena ze dvou karet, v první se nachází všeobecné údaje a ve druhé údaje o účtech. Okno Nastavení rozhraní se nachází v Kmenových datech / Finanční účetnictví / Nastavení rozhraní na účetnictví.

 

Okno Nastavení rozhraní obsahuje karty:

Všeobecné
Záchytné účty
Další záchytné účty
Ostatní parametry

 

Karta Všeobecné

 

 Snap_2010.12.21_10h04m18s_022

 

Číslo mandanta v účetnictví

Do tohoto pole zadejte číslo, které máte přiděleno jako tzv číslo mandanta v účetnictví.

 

Rozhraní pro účetnictví

Každé rozhraní má své specifické parametry, podle kterých dokáže provést import dat. Z rozšířené nabídky vybíráte rozhraní účetnictví, do kterého chcete data exportovat.

 

Způsob volby účtů

Způsob volby účtů vyberete tak, že kliknete levým tlačítkem myši na rozšířenou nabídku tohoto pole a zde zvolíte požadovanou variantu. Jedná se o funkci, která definuje postup transakce dat do výnosových položek finančního účetnictví tak, že data přebírá podle zvoleného kritéria (Např. vyberete variantu Artikl/skupina artiklů. Jednotlivé výnosy budou při exportu převzaty od jednotlivých artiklů a skupin artiklů.

 

Další parametry

V této části  této karty můžete přidávat další parametry zaškrtnutím požadované volby. Záleží na Vašem uvážení do jaké míry budete chtít mít údaje v účetnictví podrobné (čím budou podrobnější, tím více dalších funkcí budete moci z účetnictví dodatečně provádět - např. vyhodnocení, kalkulace nákladů a výnosů až na jednotlivá střediska atd.).

 

Zadání cesty

Zde přednastavujete adresář, do kterého budou data exportovány.

 

Karta Záchytné účty

Do této karty se přednastavují primární čísla účtů dodavatelů, odběratelů, výnosových účtů, zásobových účtů atd.

 

 Snap_2010.12.21_10h04m23s_023

 

Jednotlivé účty vybíráte tím způsobem, že je vyberete z rozšířené nabídky. Výnosové účty rozděleny na 4 druhy - tuzemské, zahraniční, státy EU a interní a spolu se zásobovým účtem a nákladovým účtem jsou přebírány z účetní osnovy.

 

Karta Další záchytné účty

 

 Snap_2010.12.21_10h04m27s_024

 

 

Ostatní parametry

 

 Snap_2010.12.21_10h04m32s_025