Navigation:  Správa dokumentů > Doplňující údaje o správě dokumentů >

Generovat / kopírovat dokument v cizí řeči

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Tato funkcionalita dokumentů byla vytvořena hlavně pro překladatele. Vezmete si za vzor originální dokument např. smlouvu o zprostředkování v češtině a chcete stejný dokument přeložit do jiného, Vámi vybraného jazyku.

 

V tom případě si otevřete nabídku Extras a kliknete na funkci Generovat / kopírovat dokument v cizí řeči. Zobrazí se toto okno:

 

 4.2.1_generovat1

 

Z rozbalovacího seznamu si vyberete řeč, do které chcete generovat a pokud chcete kopírovat originální dokument (tzn. převzít jeho text a vytvořené formáty), zakliknete zaškrtávací políčko Kopírovat originální dokument. Pokud ho zkopírovat nechcete (tzn. chcete text opisovat např. z papíru), zaškrtávací políčko necháte prázdné.

 

Co se stane dál, vytvoříte-li si takto odvozené dokumenty? V okně správy dokumentů se pod políčkem Klíč objeví v originálním dokumentu hlášení :

 

 4.2.1_generovat2

 

Program Vás automaticky přenese na odvozený dokument, který bude kopií nadřazeného a v něm se pod polem Zkratka objeví název mateřského, nebo-li originálního dokumentu.

 

 4.2.1_generovat3

 

Odvozené dokumenty

Pokud si ve správě dokumentů najdete nadřazený dokument a chcete vidět  dokumenty z něho odvozené, najdete si v nabídce Extras funkci Odvozené dokumenty. Program vystartuje přehled všech odvozených dokumentů. V přehledu je uveden i nadřazený dokument, který poznáte podle nejnižšího pořadového čísla ve zkratce dokumentu.

 

 4.2.1_generovat4